2018

 

 

Rozhodla jsem se vytvořit novou kategorii na mých stránkách a to Úspěchy CHS Zamunda – jelikož nejen Fren a Tonda mají nějaké sportovní a výstavní úspěchy, ale i Aisha má titul z dogdancingu a potomci po Fren už také závodí a skládají zkoušky. Navi v Polsku se věnuje canicrossu a má za sebou několik úspěšných závodů, Bax se věnuje noseworku a nově dogdancingu , Argo závodí v agilitách, obedience a sem tam nějaký závod v dogdancingu mu také není cizí. Bastien má za sebou pár výstav. Proto jsem založila tuto novou kategorii ať je vše přehledné. Jen mi aktualizace bude trvat o něco déle 🙂 proto poprosím o strpení .

Shrnutí roku 2018

Baby – složila tři zkoušky z dogdancingu a to HtM2, DwD2  a F2 a splnila podmínky pro udělení titulu Master of Dodgdancing 2.stupně.

Tonda- Dogdancing: Novoroční pohár – 3.místo, KZ na MS, ME – 5.místo, Máj Cup  – 2.místo, KZ na MS, ME – 5.místo, Když Pesopark tančí – 2.místo, OEC Švýcarsko – 35.místo, Super dance dog – 5.místo, MR DDCCR – 8.místo, zkoušky F3 – titul MoD F , zkouška DwD3                                                                                                   Sportovní kynologie: zkoušky SPr1, IPO1, IPO2, Zimní závod IPO1 – 3.místo, Obranářský závod SPr2 – 2.místo, Obranářský závod Kontrolák – 8.místo                                                                                                                            Speciální výstava BCCCZ – výborný 3, bonitace – chovný pes

Fren  – Sportovní kynologie: Zimní závod ZM – 1.místo, Obranářský závod překážková dráha – 11.místo, Neoficiální jumping – 2x disk 🙂 , Speciální výstava BCCCZ – výborná

Letošní rok byl hodně náročný, ale měla jsem největší zážitek a to reprezentovat ČR na mistrovství Evropy v dogdancingu. Tuhle zkušenost mi nikdo nevezme a já jsem za ní nesmírně vděčná 🙂


18.12.2018 – Dogdancingové zkoušky Vrané nad Vltavou – Tonda DwD3

Zkouška složena na velmi dobře za 83 bodů – zkoušku si musíme ještě opravit o 2 body nám totiž utekla zkouška na výborně a tím nám utekl i titul MoD DwD3.


10.12.2018 – Dogdancingové zkoušky Praha Horní Počernice – Tonda – DwD3

Díky mé neznalosti jsme se diskvalifikovali 🙁 jelikož já jsem nekývala hlavou, ale tělem a tím pádem jsme neměli s Tondou synchronizovaný cvik. Jinak zkouška byla krásná a i bez tohoto cviku jsme měli 87 bodů , tak snad příště.


17.11.2018 – MR DDCCR – Praha Balkán

Tondovi jsem změnila sestavu, abych se pokusila zjistit co je příčinou jeho ,,komentování“ při vystoupení. Zvolila jsem pomalejší hudbu, cviky pouze v heel pozicích a ono to vyšlo. Tonda jen třikrát zakňučel/štěkl, takže bodové srážky úplně za štěkání úplně minimální a od zahraniční rozhodčí jsme nedostali žádnou srážku 🙂 Mám radost, i když nejvíce mě asi mrzelo, že mi nestihl dorazit kostým, který jsem měla objednaný, takže den před mistrovstvím jsem sháněla náhradní kostým.

Umístění: 8.místo/14 týmů

 


04.11.2018 – Zkoušky ZKO Mlazice

Tonda složil IPO2 86/75/83


20.10.2018 – Super Dance Dog – Praha Horní Počernice

Tonda kategorie Heelwork to Music – 5.místo/7.týmů

Štěkal a kňučel od začátku do konce 🙂 🙂 🙂 srážky byli velké.


10.10-14.10 – OEC Švýcarsko – reprezentace ČR  – Tonda kategorie Heelwork to Music

Umístění:35.místo/46 týmů

Můj sen se stal skutečností 😊 reprezentujeme ČR na ME v dogdancingu. Včera jsem zvládla 13hod za volantem cca 900km najeto a jsme ve Švýcarsku i moje octavka to zvládla. Jsem šťastná, že můžu být součástí české reprezentace a musím říct, že jsem mohla být součástí skvělého českého týmu, kde když jsme potřebovala pomoc či radu, vždy jsem se měla na koho obrátit. Tuhle zkušenost mi nikdo nevezme, byla jsem tam a užívala jsem si to. Tonda byl úžasnej a nic neřešil, cvičil jako by nic a já jsem na něj pyšná za to jaký je a že se na něj mohu vždy spolehnout.

 

odkaz na fotogalerii ze Švýcarska:     https://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/10.10.-15.10.2018_OEC_2018_Svycarsko/

 


28.09.2018-11.ročník obranářského závodu ZKO Lety ( Tonda – SPr2, kontrolák , Fren – překážková dráha) 

Tonda se v kategorii SPr2 umístil na 2.místě z 9ti závodníků 🙂 získal 90 bodů.

Tonda v kategorii kontrolák se umístil na 8.místě z 10ti psů , 92 bodů.

Fren v překážkové dráze 11.místo ze 14 účastníků s časem 8,87s.

Závodní den jsem si užila a myslím, že jsem zvolila dobré kategorie, které Tondu a Fren opravdu baví 🙂

Odkaz a video Tonda SPr2: https://www.youtube.com/watch?v=DWzsEEZupI0&t=162s

Odkaz na video Tonda ,,kontrolák“: https://www.youtube.com/watch?v=P_IBXAzspRM

Odkaz na video Fren ,,překážková dráha“: https://www.youtube.com/watch?v=QR-UTGuH4I0

 


22.09.2018- Bonitace Litoměřice – Tonda, Argo

Oba se na bonitaci chovali vyrovnaně, v klidu a prostředí ani lidi neřešili. Měla jsem radost, že jsou oba dobře socializovaní.

Argo se stal chovným psem s bonitačním kódem: lim casnn nna/ E1 K1 L1 N1 P1 Q1 R1 T1 U1

  

Tonda se stal chovným psem s bonitačním kódem: iis basnn nna/ E1 L1 Q1 R2 T1 U2

  


08.09.2018 – Dogdancingové zkoušky Hrádek n. Nisou – Baby – F2

Na poslední chvíli jsem Baby nahlásila na zkoušku F2, věděla jsem, že všechny cviky umí, jen jeden cvik je u nás dost na náhodu a to otočky na dálku. Když je Baby ode mě cca 2-3metry s každým otočením je blíž a blíž až je u mě a to je diskvalifikace, ale přišla jsem na to, že když bude ve vzdálenosti 6-7metrů od mě, tak se točí téměř na místě 🙂 a na zkoušce nám to vyšlo. Byla to krásná zkouška a jsem hrdá, že Baby zkoušku dala na výborně a splnila tím podmínky pro udělení dalšího titulu z dogdancingu a to Master of Dogdancing 2.stupeň. Letos jsem měla v plánu s Baby složit tři zkoušky z dogdancingu a dodělat ,,dvojkový“ titul. Můj plán se splnil. Teď už budeme skládat jen trojkové zkoušky a snad se nám podaří získat titul nejvyšší a tím je Champion of Dogdancing. Bude to ještě dlouhá cesta, ale věřím, že Baby na to má 🙂

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


25.08.2018 – DD zkoušky Pesopark – Uhříněves ( Tonda – F3), neoficiální závod DD

I když jsem si myslela, že po absolvování tolika zkoušek nemůžu být nervozní, tak dnes jsem opravdu byla. Ta představa, že bych na tuhle zkouška měla jít po páté mě děsila. Takže jsem měla nervy na pochodu. Tonda cvičil v klidu bez zbytečného kňučení a štěkání a fakt se snažil. Nějak jsem se nemohla vejít do prostoru a pořád jsem se cpala k jedné straně 🙂 Dokonce jsem udělala všechny cviky a ještě hrála hudba, tak jsem tak přemýšlela jestli jsem na něco nezapomněla, takže můj odchod z placu byl tak trochu zamyšlený 🙂 Ale zkoušku jsme složili na výborně, takže Toník má další ,,talíř“ do výbavičky 🙂 a to za titul Master of Dogdancing divize Freestyle.

Kolem poledne začínal neoficiální závod DD, kde jsme se v kategorii Expertů umístili na 2.místě a dokonce závodil i syn Fren Argo, který si vytančil v kategorii začátečníků krásné 4.místo 🙂 V Pesoparku jsme potkali i Baxe, který tu byl na agility tréninku 🙂


18.08.2018 – Návštěva Big Boss Zamunda ( Bady )

Z Badyho vyrostl krásný pes. Má nádherně sytě hnědou barvu, krásnou stavbu těla a je děsně milej 🙂 škoda, že času je tak málo, aby za odchovy mohla jezdit častěji. Bady dělá paničce radost  a já jsem strašně ráda, že jim to spolu funguje:) Byla to opravdu super část dne 🙂

Odkaz na fotky: https://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/18.08.2018_-Navsteva_Badyho_Big_Boss_Zamunda/


10.06.2018 – DD zkoušky Hrádek nad Nisou ( Baby – HtM2, DwD2, Tonda F3 )

Baby si dnešním dnem rozšířila počet úspěšně složených zkoušek z dogdancingu a to o zkoušku HtM2 ( výborně) a DwD2 ( výborně) . Do MoD2 nám chybí už jen F2 a pak hurá na ,, trojkové“ zkoušky. Baby pracovala krásně a s přehledem, jsem na ní pyšná a čím je starší tím jsme sehranější tým 🙂 .

Tonda i dnes měl ze zkoušky F3 diskvalifikaci za to, že při provádění cviků na dálku se přiblížil ke mě 🙁 a celkově tahle zkouška nebyla nic moc. Spoustů štěkání a kňučení 🙁 necháme to na chvíli uležet a zkusíme tuto zkoušku později.


09.06.2018 – DD zkoušky Hrádek nad Nisou ( Baby – HtM2, DwD2, Tonda – F3)

Díky tomu, že má Baby reakci na střelbu a střelbě podobné zvuky ( bouřka) , tak mi bylo jasné, že zkoušky nedá a bude se prostě bát. U první zkoušky z placu odešla hned po zahřmění. Chvíli jsme čekali jestli se počasí neumoudří. Bouřka se sice trochu uklidnila, ale občas prostě zahřmělo. U druhé zkoušky měla Baby cca 3/4 sestavy za sebou a opět zahřmělo, pomalu odcházela z placu, ale mě to nedalo jí zavolat zpět, protože by si mohla zvyknout, že při sebemenším zvuku podobném bouřce, že se prostě sebere a odejde a to nechci. Jen jsem na ní zavolala a ona se ihned otočila a vesele, přiběhla. Chválila jsem jí a ještě jsme si pocvičili. Byla to neuvěřitelná zkušenost pro mě, jelikož podpořit psa, v tak těžkých podmínkách bylo neuvěřitelné. Tondovi počasí nevadilo, ani bouřka ani déšť, cvičí kdykoliv a kdekoliv, jen byl až moc veselý a uštěkaný. Dneska 3x diskvalifikace ( Baby – HtM2, DwD2, Tonda – F3) .


26.05.2018 – Speciální výstava BCCCZ – ZKO Litoměřice ( rozhodčí feny E.Ertl, psy M.Krinke )

Na výstavu dorazil i potomek po Fren a to Balu Argo Zamunda, měl krásný posudek s hodnocením Výborný a dostal se do výběru 8 psů z 15.

   

Tonda se v pracovní třídě v konkurenci 5ti psů umístil na 3.místě s hodnocením Výborný. Pro mě to byl opravdu šok, jelikož se nám podařilo umístit se mezi psy se středně dlouhou srstí a Tonda byl snad úplně jediný ,,kraťák“ na celé výstavě.

Fren se umístila na 5 místě z 10ti fen v třídě vítězů  s hodnocením Výborná.

Na závěr jsme absolvovali vyšetření očí a Argo, Fren i Tonda : Glaukom – negativní, PRA, CEA: negativní

 


19.05.2018 – 2.KZ na MS, ME v dogdancingu 

Musím říct, že jsem na Tondu opravdu pyšná. Sestavu zacvičil poměrně tiše, bez výrazného kňučení a to mě strašně potěšilo. Při vyhlašování výsledků jsme se dozvěděli, že jsme 1.náhradníci na MS a, že na ME pojedeme reprezentovat ČR v kategorii Heelwork to Music 🙂 už se moc těším na úplně novou zkušenost.

 


07.05.2018 – Poslední volný pejsek ARJAN Z KRÁLOVSKÝCH TERAS narozen 16.03.2018 ( Auri Chamonix Zamunda x Archibald Speedy Dream )

– hledá svého majitele, který by ocenil a dokázal využít jeho potenciál v nějakém sportu. Pejsek je přorozeně kontaktní, spolupracující s člověkem, milý v povaze. Když jsem byla na návštěvě štěňátek po Auri, tenhle pejsek mě zaujal nejvíce. Je velice zvědavý, nebojácný a neuvěřeitelně milý. Mezi sourozenci nevyvolával konflikty. Vidím v něm obrovský potenciál do sportu.

 


01.05.2018 – Dogdancingová zkouška F3 a závod Máj cup 

Díky mé neznalosti jsem zajistila Tondovi diskvalifikaci ze zkoušky F3 a to tím, že jsem do sesnamu cviků napsala daléké obíhání MD3, stačilo napsat jen daleké obíhání a bylo by vše ok 🙂 I tak jsem za to, že jsem si zkoušku mohla odcvičit ráda, protože je opravdu ještě co zlepšovat 🙂 hlavně musím zapracovat na hlasovém projevu u Tondy, který byl na zkoušce až  extrémní a byl slyšet téměř pořád a to jsoou pak body dolů u každého cviků. Snad to bude přístě lepší 🙂

Dogdancingových závod Máj Cup se nám k nému údivu povedl a získali jsme krásné 2.místo z 9ti týmů v kategorii HtM beginners.


28.04.2018 – Zkoušky ZKO Mělník-Mlazice ( Fren ZM, Tonda IPO1) – rozhodčí Jiří Pružina

Fren šla opět zkusit zkoušku ZM, bohužel jsme po zimě moc často na stopách s Fren nebyli a bylo to dost znát a tak jsme si nakonec ,,vyčuchali“ 10 bodů. Tak snad už to na podzim konečně klapne, když už poslušnost a obrany máme zmáklé.

Po tom co jsem cca rok odkládala u Tondy zkoušku IPO1 kvůli stopám jsem se nakonec rozhodla se do této zkoušky pustit. Bála jsem se nejvíce stop, jelikož vím jak nám tréninkové stopy jdou a občas i nejdou. Počasí jsme měli nazkoušku super a terén na stopy byl také dobrý. Jsemprostě nervák a vím, že u zkouškových stop toho moc nezmůžu a musím psovi věřit. Tonda šel naprosto suverénně oproti tréninkovým stopám, předměty označil a vyčuchal si 95bodů ze 100. Na poslušnosti jsem už byla klidná, protože to nám jde. Poslušnost byla hodnocena 94 body je 100. A nakonec Tondova oblíbená obrana, bohužel ne vždy mu vyšel pevné zákus, proto pár bod dolů, celkem 89bodů ze 100 za obranu. Zkouška splněna za Velmi dobře s 278 body 🙂 Tak a můžeme zase popojet dále.

Odkaz na fotogalerii ze zkoušek: http://zkomlazice.rajce.idnes.cz/28.04.2018_-_Zkousky_NZR_MZR_ZKO_Mlazice/


21.04.2018 – Návštěva štěňátek po Aurince  – všechna štěňátka už jsou zadaná

Dnes jsem si udělala poměrně daleký výlet za štěňátkama po Aurince. Neuvěřitelně všichni vyrostli a mají se čile k světu. Všechna štěňáka jsou zvědavá, přátelská a já jsem moc ráda, že jsem je mohla vidět na živo a pomuchla se s nima:) Evča štěňátkům zajistila krásné zázemí a krásně o ně pečuje. I Auri je vzornou maminkou a štěňátkům dává tu správnou mateřskou lásku.

odkaz na fotečky: http://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/21.04.2018_navsteva_stenatek_Auri_Archibalda/

 


14.04.2018 – Zkouška SPr1 – ZKO Mlékojedy – rozhodčí Jitka Duffková – 88 bodů

Jelikož jsem sběratel zkoušek, tak jsem se na poslední chvíli rozhodla složit s Toníkem obranářskou zkoušku SPr1. Na cvičáku v Mlékojedech byl Tonda podruhé a mile mě překvapil jak se sousředil a poslouchal. Získali jsme 88bodů ze 100.

odkaz na fotogalerii: http://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/Zkousky_NZR_MZR_ZKO_Mlekojedy_14.04.2018/

 


25.03.2018 – Členská schůze BCCCZ – převzetí cen za soutěž PES a FENA ROKU 2017

Poprvé jsem se zúčastnila členské schůze klubu border collií, kde jsem si vyzvedla ceny za soutěž pes a fena roku 2017. Tondu jsem hlásila do kategorie dogdancing a sportovní kynologie. Získali jsme krásné první místo za dogdancing a druhé místo ve sportovní kynologii:) Jsem na Toníka pyšná, je to neuvěřitelnej pes a já si ho moc vážím.


17.03.2018 – Kvalifikační závod na MS, ME v dogdancingu

S Tondou jsem se zúčastnila prvního kvalifikačního závodu z dogdancingu na MS, ME. Ze sedmi týmů jsme se umístili na 5.místě s 66,7 body. Uvidíme jak se nám bude dařit na 2.KZ, který se bude konat 19.05.2018 v Kladně.


16.03.2018 – Narození štěňátek Auri a Arčího, 5 štěňátek ( 1x red merle fenka, 1x blue merle pejsek, 1x hnědobílá fenka, 1x černobílý pejsek a 1x red merle pejsek) všichni jsou v pořádku 🙂

Odkaz na pár foteček zde: https://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/16.03.2018_-_Stenatka_po_Auri_a_Arcim/

 

Red merle fenečka – 355 g

 

 

Blue merle pejsek 375 g

 

 

Hnědobílá fenka – 390 g 

 

 

Černobílý pejsek – 360 g 

 

 

Red merle pejsek – 400 g


07.03.2018 – RTG štěňátek a pár foteček maminky. Porod už se blíží…cca předpokládané datum porodu 17.03.-19.03.2018

 

  


 22.02.2018 – Na kontrolním sonu byla viděna budoucí štěňátka Aurinky a Archibalda 🙂 

Budoucí maminka 🙂


08.02.2018 – Baby slaví 6 let 🙂

Dnes Baby slaví své 6 narozeniny. Tímto bych chtěla poděkovat Petře Malé za tuhle strakatou borderku 😊 . Neuvěřitelně rychle to letí a tak jsem se rozhodla pro pár řádků o Baby a mě 😊. Baby je moje první borderka, která mě toho spoustu naučila, ale také jsem na ní napáchala spoustu chyb v trénincích. Nejen, že se borderky rychle učí, ale já jako psovod jsem se musela naučit být chytřejší než ona. Takže při tréninku musím myslet jak daný cvik jí mám naučit, aby z toho měla radost a dělala ho z chutí. Vím, že není zrovna nadšená z otoček na dálku a z pacek na dálku, proto nám pomáhá target, kde si je Baby jistá místem, kde má být a je klidnější 😊 Když učím nový cvik musím Baby hodně podpořit a chválit, aby si byla jistá tím co po ní chci. Cviky jí učím především na navádění na pamlsek a to u ní funguje. Jen musím být hodně trpělivá a dát jí dostatek času, aby si cvik upevnila ve správné pozici. V dogdancingových zkouškách jsme tak trochu zamrzli a opravuju špatně naučené cviky a snad se nám to letos podaří, abychom jsem letos splnili MoD2, ke kterému nám chybí DwD2 ( disky za mimochod) , F2 ( otočky na dálku), HtM2 ( pozice heel2 – chůze bokem, pivot, couvání) . Baby je povahou jiná než např. její děti ( Tonda a Fren) . I když v podstatě každá z mých borderek je originál 😊 U Baby jsem poznala časem co jí nejvíce sedne za sport a to je především dogdancing a agility. I když agility se nevěnujeme závodně, tak jí tréninky baví. Je rychlá, ale tím, že cca od třech let řeší zvuky( střelbu, bouřku, ohňostroje ), reaguje na padající houpačku a kolikrát jí rozhodí jiný vzhled překážky, tím jsme se na agilitách zasekli. Rozhodla jsem se s ní dělat to co jí baví a ne to co přináší radost mě. Nemělo by smysl jí do něčeho nutit a vidět jak jí to nevyhovuje. Proto trénink agility bereme spíše jako zábavu něž, že bych si s Baby hrála na přesnost 😊 Ve sportovní kynologii jí obrany neberou, ke stopám jsme se ani nedostali, tak proto jsem u Baby zvolila dogdancing a agility jako její hlavní aktivity. Baby párkrát vystupovala i na dětském dni před dětmi a dokonce jednou i ve speciální škole. Natočila jsem jí i video s několika cviky a musím říct, že už nám to spolu celkem funguje. Za těch 6 let jsem Baby dokonale poznala a já už nejsem v tréninku tak zbrklá. Protože pokud jsem na zkoušce byla nervózní, Baby to rozhodilo a více chybovala mojí vinou. Ono je lepší jít na zkoušku s pocitem, že to jdeme zkusit, protože víme, že jsme pro to udělali maximum, než se stresovat tím, že to musí vyjít na výborně. Prostě dogdancingové zkoušky máme s Baby na dlouho a nezblázníme se z toho 😊 Hlavně, že nám je spolu fajn. Samozřejmě chci popřát i všem Baby sourozencům jen to nejlepší v dalších letech a především zdraví 😊

Odkaz na video k výročí : https://www.youtube.com/watch?v=b-9vOUP1sgM&t=480s

   

 

 


07.02.2018 – VRH ,,B“ Zamunda slaví svůj první rok 🙂 

 

 

 

 

 

 


15.01.2018 – Proběhlo krytí Auri Chamonix a Archibald Speedy Dream 🙂

Auri bude mít svůj první vrh a štěňátka budou odchována v domácím prostředí u Evči Řiháčkové v Brně. V případě zájmu o štěňátka kontaktujte majitelku Aurinky a to Evu Řiháčkovou tel: 602 604 500 a nebo na emailu e.rihackova@gmail.com. Předpokládaný termín narození štěňátek je 18.03. – 19.03.2018, březost byla potvrzena 05.02.2018. Bližší informace budou postupně přibývat v kategorii štěňata 🙂

received_10203989700660450


13.01.2018 – Zimní závod (ZKO Mělník-Mlazice ) – rozhodčí Karel Nedvěd

( závodní kategorie ZZO, ZM, ZVV1, IPO1, ringo)

Fren – 1.místo v kategorii ZM ( poslušnost 40bodů, obrana 46bodů) , Tonda – 3.místo kat. IPO1 ( poslušnost 80bodů, obrana 77bodů) . V první řadě bych chtěla poděkovat především Roman Šonský za základy obran, které dal Fren i Tondovi a za veškeré rady v trénincích. A samozřejmě děkuji i ostatním figurantům, kteří pokračují v dalším výcviku mých borderek  ( Daniel Suchopar, Jakub Šerák, David Němec, Vojta Filip) .
Dnešní závod měla Fren premiéru v této kategorii a moc mě především na obraně potěšila, je vidět, že obrany jí opravdu baví a byla jsem na ní hrdá. U Tondy se projevil výpadek, kdy jsme vynechali pravidelný trénink obran, proto při cviku – Pokus o útěk figuranta, odběhl za figurantem a přišel až na druhý povel. Prostě chtěl tak moc kousat, že nechtěl čekat  to nás stálo ztrátu 12-ti bodů. Jinak ze závodu mám dobrý pocit, především z toho důvodu, že na Fren i Tondovi byla vidět především radost z cvičení. Závod probíhal v přátelské atmosféře, mezi partou super lidiček a hlavně jsme měli teplé jídlo z kantýny, takže hlady nikdo neumřel  Tak zase za rok na závodech 

odkaz na fotogalerii:

Kategorie ZM – Fren 1.místo/ 4týmy

FB_IMG_1515881054803

Kategorie IPO1- Tonda 3.místo/5týmů

FB_IMG_1515881067680

Fren – hladké zadržení

FB_IMG_1515881086882

 

 


06.01.2018 – Novoroční pohár  -Horní Počernice, rozhodčí: P.Malá, A. Říhová, T.Zůnová

Letošní rok jsem zahájila závodem v dogdancingu. S Tondou jsem nastupovala do kategoriie HtM beginners. Z 9-ti týmů se nám podařilo umístit na krásném 3.místě. Nečekala jsem to a měla jsem ohromnou radost až jsem svou radostí šokovala především Petru Malou  Prostě po tom co rozhodčí vyhlásili , výsledek, že jsem se umístila na třetím místě začala jsem skákat radostí, běžela jsem obejmout Petru a začala jsem brečet štěstím. Rozhodčí říkali, že tolik radosti z třetího místa ještě u nikoho neviděli. Ono vymyslet si celou sestavu, sestříhat hudbu a do sestavy zakomponovat cviky, které budou Tondovi vyhovovat není nic jednoduchého a proto jsem měla takovou radost. V sestavě si Tonda samozřejmě neodpustil jeho standardní projev při sestavě ve formě kňučení a párkrát si štěkl, tak kde jsem to ani nečekala, ale výkon předvedl lepší než na MR . Na to, že má za sebou Tonda teprve čtvrtý závod v dogdancingu, tak jsem s výsledkem spokojená a jsem na něj pyšná  . Jinak celý závod probíhal v pohodové atmosféře a bylo na co se koukat, různá plemena psů, originální kostýmy a sestavy a hlavně jsem potkala spoustu fajn psovodů.

odkaz na fotogalerii ze závodu: https://www.zonerama.com/dogdancingclubcr/Album/4017433

IMG_6441

IMG_6522

IMG_5657  IMG_5659  IMG_5664 IMG_5670 IMG_5674  IMG_5676 IMG_5679  IMG_5687


Vítejte v Novém roce 2018

IMG_3987