2018

25.08.2018 – DD zkoušky Pesopark – Uhříněves ( Tonda – F3)

 


10.06.2018 – DD zkoušky Hrádek nad Nisou ( Baby – HtM2, DwD2, Tonda F3 )

Baby si dnešním dnem rozšířila počet úspěšně složených zkoušek z dogdancingu a to o zkoušku HtM2 ( výborně) a DwD2 ( výborně) . Do MoD2 nám chybí už jen F2 a pak hurá na ,, trojkové“ zkoušky. Baby pracovala krásně a s přehledem, jsem na ní pyšná a čím je starší tím jsme sehranější tým 🙂 .

Tonda i dnes měl ze zkoušky F3 diskvalifikaci za to, že při provádění cviků na dálku se přiblížil ke mě 🙁 a celkově tahle zkouška nebyla nic moc. Spoustů štěkání a kňučení 🙁 necháme to na chvíli uležet a zkusíme tuto zkoušku později.


09.06.2018 – DD zkoušky Hrádek nad Nisou ( Baby – HtM2, DwD2, Tonda – F3)

 

 

 


26.05.2018 – Speciální výstava BCCCZ – ZKO Litoměřice ( rozhodčí feny E.Ertl, psy M.Krinke )

Na výstavu dorazil i potomek po Fren a to Balu Argo Zamunda, měl krásný posudek s hodnocením Výborný a dostal se do výběru 8 psů z 15.

   

Tonda se v pracovní třídě v konkurenci 5ti psů umístil na 3.místě s hodnocením Výborný. Pro mě to byl opravdu šok, jelikož se nám podařilo umístit se mezi psy se středně dlouhou srstí a Tonda byl snad úplně jediný ,,kraťák“ na celé výstavě.

Fren se umístila na 5 místě z 10ti fen v třídě vítězů  s hodnocením Výborná.

Na závěr jsme absolvovali vyšetření očí a Argo, Fren i Tonda : Glaukom – negativní, PRA, CEA: negativní

 


19.05.2018 – 2.KZ na MS, ME v dogdancingu 

Musím říct, že jsem na Tondu opravdu pyšná. Sestavu zacvičil poměrně tiše, bez výrazného kňučení a to mě strašně potěšilo. Při vyhlašování výsledků jsme se dozvěděli, že jsme 1.náhradníci na MS a, že na ME pojedeme reprezentovat ČR v kategorii Heelwork to Music 🙂 už se moc těším na úplně novou zkušenost.

 


07.05.2018 – Poslední volný pejsek ARJAN Z KRÁLOVSKÝCH TERAS narozen 16.03.2018 ( Auri Chamonix Zamunda x Archibald Speedy Dream )

– hledá svého majitele, který by ocenil a dokázal využít jeho potenciál v nějakém sportu. Pejsek je přorozeně kontaktní, spolupracující s člověkem, milý v povaze. Když jsem byla na návštěvě štěňátek po Auri, tenhle pejsek mě zaujal nejvíce. Je velice zvědavý, nebojácný a neuvěřeitelně milý. Mezi sourozenci nevyvolával konflikty. Vidím v něm obrovský potenciál do sportu.

 


01.05.2018 – Dogdancingová zkouška F3 a závod Máj cup 

Díky mé neznalosti jsem zajistila Tondovi diskvalifikaci ze zkoušky F3 a to tím, že jsem do sesnamu cviků napsala daléké obíhání MD3, stačilo napsat jen daleké obíhání a bylo by vše ok 🙂 I tak jsem za to, že jsem si zkoušku mohla odcvičit ráda, protože je opravdu ještě co zlepšovat 🙂 hlavně musím zapracovat na hlasovém projevu u Tondy, který byl na zkoušce až  extrémní a byl slyšet téměř pořád a to jsoou pak body dolů u každého cviků. Snad to bude přístě lepší 🙂

Dogdancingových závod Máj Cup se nám k nému údivu povedl a získali jsme krásné 2.místo z 9ti týmů v kategorii HtM beginners.


28.04.2018 – Zkoušky ZKO Mělník-Mlazice ( Fren ZM, Tonda IPO1) – rozhodčí Jiří Pružina

Fren šla opět zkusit zkoušku ZM, bohužel jsme po zimě moc často na stopách s Fren nebyli a bylo to dost znát a tak jsme si nakonec ,,vyčuchali“ 10 bodů. Tak snad už to na podzim konečně klapne, když už poslušnost a obrany máme zmáklé.

Po tom co jsem cca rok odkládala u Tondy zkoušku IPO1 kvůli stopám jsem se nakonec rozhodla se do této zkoušky pustit. Bála jsem se nejvíce stop, jelikož vím jak nám tréninkové stopy jdou a občas i nejdou. Počasí jsme měli nazkoušku super a terén na stopy byl také dobrý. Jsemprostě nervák a vím, že u zkouškových stop toho moc nezmůžu a musím psovi věřit. Tonda šel naprosto suverénně oproti tréninkovým stopám, předměty označil a vyčuchal si 95bodů ze 100. Na poslušnosti jsem už byla klidná, protože to nám jde. Poslušnost byla hodnocena 94 body je 100. A nakonec Tondova oblíbená obrana, bohužel ne vždy mu vyšel pevné zákus, proto pár bod dolů, celkem 89bodů ze 100 za obranu. Zkouška splněna za Velmi dobře s 278 body 🙂 Tak a můžeme zase popojet dále.

Odkaz na fotogalerii ze zkoušek: http://zkomlazice.rajce.idnes.cz/28.04.2018_-_Zkousky_NZR_MZR_ZKO_Mlazice/


21.04.2018 – Návštěva štěňátek po Aurince  – všechna štěňátka už jsou zadaná

Dnes jsem si udělala poměrně daleký výlet za štěňátkama po Aurince. Neuvěřitelně všichni vyrostli a mají se čile k světu. Všechna štěňáka jsou zvědavá, přátelská a já jsem moc ráda, že jsem je mohla vidět na živo a pomuchla se s nima:) Evča štěňátkům zajistila krásné zázemí a krásně o ně pečuje. I Auri je vzornou maminkou a štěňátkům dává tu správnou mateřskou lásku.

odkaz na fotečky: http://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/21.04.2018_navsteva_stenatek_Auri_Archibalda/

 


14.04.2018 – Zkouška SPr1 – ZKO Mlékojedy – rozhodčí Jitka Duffková – 88 bodů

Jelikož jsem sběratel zkoušek, tak jsem se na poslední chvíli rozhodla složit s Toníkem obranářskou zkoušku SPr1. Na cvičáku v Mlékojedech byl Tonda podruhé a mile mě překvapil jak se sousředil a poslouchal. Získali jsme 88bodů ze 100.

odkaz na fotogalerii: http://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/Zkousky_NZR_MZR_ZKO_Mlekojedy_14.04.2018/

 


25.03.2018 – Členská schůze BCCCZ – převzetí cen za soutěž PES a FENA ROKU 2017

Poprvé jsem se zúčastnila členské schůze klubu border collií, kde jsem si vyzvedla ceny za soutěž pes a fena roku 2017. Tondu jsem hlásila do kategorie dogdancing a sportovní kynologie. Získali jsme krásné první místo za dogdancing a druhé místo ve sportovní kynologii:) Jsem na Toníka pyšná, je to neuvěřitelnej pes a já si ho moc vážím.


17.03.2018 – Kvalifikační závod na MS, ME v dogdancingu

S Tondou jsem se zúčastnila prvního kvalifikačního závodu z dogdancingu na MS, ME. Ze sedmi týmů jsme se umístili na 5.místě s 66,7 body. Uvidíme jak se nám bude dařit na 2.KZ, který se bude konat 19.05.2018 v Kladně.


16.03.2018 – Narození štěňátek Auri a Arčího, 5 štěňátek ( 1x red merle fenka, 1x blue merle pejsek, 1x hnědobílá fenka, 1x černobílý pejsek a 1x red merle pejsek) všichni jsou v pořádku 🙂

Odkaz na pár foteček zde: https://puzzlebaby.rajce.idnes.cz/16.03.2018_-_Stenatka_po_Auri_a_Arcim/

 

Red merle fenečka – 355 g

 

 

Blue merle pejsek 375 g

 

 

Hnědobílá fenka – 390 g 

 

 

Černobílý pejsek – 360 g 

 

 

Red merle pejsek – 400 g


07.03.2018 – RTG štěňátek a pár foteček maminky. Porod už se blíží…cca předpokládané datum porodu 17.03.-19.03.2018

 

  


 22.02.2018 – Na kontrolním sonu byla viděna budoucí štěňátka Aurinky a Archibalda 🙂 

Budoucí maminka 🙂


08.02.2018 – Baby slaví 6 let 🙂

Dnes Baby slaví své 6 narozeniny. Tímto bych chtěla poděkovat Petře Malé za tuhle strakatou borderku 😊 . Neuvěřitelně rychle to letí a tak jsem se rozhodla pro pár řádků o Baby a mě 😊. Baby je moje první borderka, která mě toho spoustu naučila, ale také jsem na ní napáchala spoustu chyb v trénincích. Nejen, že se borderky rychle učí, ale já jako psovod jsem se musela naučit být chytřejší než ona. Takže při tréninku musím myslet jak daný cvik jí mám naučit, aby z toho měla radost a dělala ho z chutí. Vím, že není zrovna nadšená z otoček na dálku a z pacek na dálku, proto nám pomáhá target, kde si je Baby jistá místem, kde má být a je klidnější 😊 Když učím nový cvik musím Baby hodně podpořit a chválit, aby si byla jistá tím co po ní chci. Cviky jí učím především na navádění na pamlsek a to u ní funguje. Jen musím být hodně trpělivá a dát jí dostatek času, aby si cvik upevnila ve správné pozici. V dogdancingových zkouškách jsme tak trochu zamrzli a opravuju špatně naučené cviky a snad se nám to letos podaří, abychom jsem letos splnili MoD2, ke kterému nám chybí DwD2 ( disky za mimochod) , F2 ( otočky na dálku), HtM2 ( pozice heel2 – chůze bokem, pivot, couvání) . Baby je povahou jiná než např. její děti ( Tonda a Fren) . I když v podstatě každá z mých borderek je originál 😊 U Baby jsem poznala časem co jí nejvíce sedne za sport a to je především dogdancing a agility. I když agility se nevěnujeme závodně, tak jí tréninky baví. Je rychlá, ale tím, že cca od třech let řeší zvuky( střelbu, bouřku, ohňostroje ), reaguje na padající houpačku a kolikrát jí rozhodí jiný vzhled překážky, tím jsme se na agilitách zasekli. Rozhodla jsem se s ní dělat to co jí baví a ne to co přináší radost mě. Nemělo by smysl jí do něčeho nutit a vidět jak jí to nevyhovuje. Proto trénink agility bereme spíše jako zábavu něž, že bych si s Baby hrála na přesnost 😊 Ve sportovní kynologii jí obrany neberou, ke stopám jsme se ani nedostali, tak proto jsem u Baby zvolila dogdancing a agility jako její hlavní aktivity. Baby párkrát vystupovala i na dětském dni před dětmi a dokonce jednou i ve speciální škole. Natočila jsem jí i video s několika cviky a musím říct, že už nám to spolu celkem funguje. Za těch 6 let jsem Baby dokonale poznala a já už nejsem v tréninku tak zbrklá. Protože pokud jsem na zkoušce byla nervózní, Baby to rozhodilo a více chybovala mojí vinou. Ono je lepší jít na zkoušku s pocitem, že to jdeme zkusit, protože víme, že jsme pro to udělali maximum, než se stresovat tím, že to musí vyjít na výborně. Prostě dogdancingové zkoušky máme s Baby na dlouho a nezblázníme se z toho 😊 Hlavně, že nám je spolu fajn. Samozřejmě chci popřát i všem Baby sourozencům jen to nejlepší v dalších letech a především zdraví 😊

Odkaz na video k výročí : https://www.youtube.com/watch?v=b-9vOUP1sgM&t=480s

   

 

 


07.02.2018 – VRH ,,B“ Zamunda slaví svůj první rok 🙂 

 

 

 

 

 

 


15.01.2018 – Proběhlo krytí Auri Chamonix a Archibald Speedy Dream 🙂

Auri bude mít svůj první vrh a štěňátka budou odchována v domácím prostředí u Evči Řiháčkové v Brně. V případě zájmu o štěňátka kontaktujte majitelku Aurinky a to Evu Řiháčkovou tel: 602 604 500 a nebo na emailu e.rihackova@gmail.com. Předpokládaný termín narození štěňátek je 18.03. – 19.03.2018, březost byla potvrzena 05.02.2018. Bližší informace budou postupně přibývat v kategorii štěňata 🙂

received_10203989700660450


13.01.2018 – Zimní závod (ZKO Mělník-Mlazice ) – rozhodčí Karel Nedvěd

( závodní kategorie ZZO, ZM, ZVV1, IPO1, ringo)

Fren – 1.místo v kategorii ZM ( poslušnost 40bodů, obrana 46bodů) , Tonda – 3.místo kat. IPO1 ( poslušnost 80bodů, obrana 77bodů) . V první řadě bych chtěla poděkovat především Roman Šonský za základy obran, které dal Fren i Tondovi a za veškeré rady v trénincích. A samozřejmě děkuji i ostatním figurantům, kteří pokračují v dalším výcviku mých borderek  ( Daniel Suchopar, Jakub Šerák, David Němec, Vojta Filip) .
Dnešní závod měla Fren premiéru v této kategorii a moc mě především na obraně potěšila, je vidět, že obrany jí opravdu baví a byla jsem na ní hrdá. U Tondy se projevil výpadek, kdy jsme vynechali pravidelný trénink obran, proto při cviku – Pokus o útěk figuranta, odběhl za figurantem a přišel až na druhý povel. Prostě chtěl tak moc kousat, že nechtěl čekat  to nás stálo ztrátu 12-ti bodů. Jinak ze závodu mám dobrý pocit, především z toho důvodu, že na Fren i Tondovi byla vidět především radost z cvičení. Závod probíhal v přátelské atmosféře, mezi partou super lidiček a hlavně jsme měli teplé jídlo z kantýny, takže hlady nikdo neumřel  Tak zase za rok na závodech 

odkaz na fotogalerii:

Kategorie ZM – Fren 1.místo/ 4týmy

FB_IMG_1515881054803

Kategorie IPO1- Tonda 3.místo/5týmů

FB_IMG_1515881067680

Fren – hladké zadržení

FB_IMG_1515881086882

 

 


06.01.2018 – Novoroční pohár  -Horní Počernice, rozhodčí: P.Malá, A. Říhová, T.Zůnová

Letošní rok jsem zahájila závodem v dogdancingu. S Tondou jsem nastupovala do kategoriie HtM beginners. Z 9-ti týmů se nám podařilo umístit na krásném 3.místě. Nečekala jsem to a měla jsem ohromnou radost až jsem svou radostí šokovala především Petru Malou  Prostě po tom co rozhodčí vyhlásili , výsledek, že jsem se umístila na třetím místě začala jsem skákat radostí, běžela jsem obejmout Petru a začala jsem brečet štěstím. Rozhodčí říkali, že tolik radosti z třetího místa ještě u nikoho neviděli. Ono vymyslet si celou sestavu, sestříhat hudbu a do sestavy zakomponovat cviky, které budou Tondovi vyhovovat není nic jednoduchého a proto jsem měla takovou radost. V sestavě si Tonda samozřejmě neodpustil jeho standardní projev při sestavě ve formě kňučení a párkrát si štěkl, tak kde jsem to ani nečekala, ale výkon předvedl lepší než na MR . Na to, že má za sebou Tonda teprve čtvrtý závod v dogdancingu, tak jsem s výsledkem spokojená a jsem na něj pyšná  . Jinak celý závod probíhal v pohodové atmosféře a bylo na co se koukat, různá plemena psů, originální kostýmy a sestavy a hlavně jsem potkala spoustu fajn psovodů.

odkaz na fotogalerii ze závodu: https://www.zonerama.com/dogdancingclubcr/Album/4017433

IMG_6441

IMG_6522

IMG_5657  IMG_5659  IMG_5664 IMG_5670 IMG_5674  IMG_5676 IMG_5679  IMG_5687


Vítejte v Novém roce 2018

IMG_3987